ALTINOVA MAHALLESİ ŞEHİT TURGUT KURTÇU ORTAOKULU ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI AÇILIŞ TÖRENİ

ALTINOVA MAHALLESİ ŞEHİT TURGUT KURTÇU ORTAOKULU ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI AÇILIŞ TÖRENİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in, Hüseyin Pehlivan İlkokulu’nda Çok Amaçlı Spor Sahası’nın açılışını yaptığı konuşmasında; “Haziran’ın 15’ine kadar her hafta iki açılış gerçekleştirecek olan bir belediye olarak karşınızdayız. Bugün burada açılışını yapacağımız spor sahası, 28 spor yatırımımızdan sadece biri.” demişti.

Başkan Yüksel, bugün açılışını yaptığı 28 spor yatırımının 2. sini Altınova Mahallesi Şehit Turgut Kurtçu Ortaokulu Çok Amaçlı Spor Sahası’nı çocukların hizmetine açarak yaptı. Çocuklara, gençliğe verdiği önemi daha Hüseyin Pehlivan İlkokulu’nda Çok Amaçlı Spor Sahası açılışını yaptığı sırasında ‘o okulun minik bir öğrencisi olan Buğra’ ile yaptığı samimi söyleşi ile ortaya koyan Yüksel, kendisinden 2 tane ayrı yönlerde kapalı basket sahası isteyen Buğra’ya ‘başkan Yüksel’in neden kapalı istiyorsun?’, sorusuna; Buğra: “Çünkü yağmur yağınca, kar yağınca nasıl gireceğiz içeri.” Demesi sadece başkan Yüksel’in değil, bütün Süleymanpaşalıların gönlünde yara açarak bugüne kadar geri planda bırakılan çocukların böyle giderse yakın gelecekte büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacağını ortaya koymuştu.

‘Çalınan gelecekleri sahiplerine iade etmek’ için başkan Yüksel ve ekibi tarafından başlatılan spor yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini önümüzdeki günlerde izleyerek takip edeceğiz.

Konuşmaların ardından spor tesisinin kurdelesi kesilerek açılış töreni tamamlandı. Açılış töreni sonrası Başkan Yüksel ve protokol üyeleri, tamamen Süleymanpaşa Belediyesi imkânları ile yapılan spor sahasında öğrencilerle birlikte basketbol oynadılar.

Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, gündeme ilişkin açıklama yaparken sarf ettiği sözler yeni bir tartışmanın kapısını aralamaya aday görünüyor.

Yayınlanma Tarihi : 30/3/2021 04:13
Okunma Sayısı : 185
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN