KORONA’DAN KAÇAN ESNAF VE VATANDAŞI EKONOMİ VURDU

KORONA’DAN KAÇAN ESNAF VE VATANDAŞI EKONOMİ VURDU

Pandemi ilan edilerek küresel bir afet haline gelen Korona salgını, yaydığı ölümcül hastalığın dışında insanlığı ekonomik olarak ta vurdu.

Pandemi etkisiyle alınan tedbirler kapsamında evlerine kapanmak zorunda kalan vatandaşlar, kapatmak zorunda kaldıkları yada yarı faal olarak işletmek zorunda kaldıkları iş yerlerinde yeterli gelir elde edemedikleri için çok sayıda çalışanının işine son vermek zorunda kaldı. Kira, elektrik, su  faturalarını ödemekte sıkıntı çeken esnaf, vergi ve alınan kredileri ödeyemedikleri için icra ile karşı karşıya kaldı.

 

Devlet ve kurumlarından beklediği karşılığı alamayan yapılan yetersiz yardımların kendilerini iş yerlerini kapatma noktasına getirdiğine dikkat çeken esnaf ve diğer çalışan yurttaşlar istedikleri yardım çığlıklarının duyulmaması halinde daha büyük felaketlerle karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti. Bu yardım çağrılarına kayıtsız kalmayan İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, basınla bir araya gelerek vatandaşın ve esnafın sorunlarını dile getirdiği bir basın açıklaması yaptı.

 

Yapılan basın açıklamasında Alkaya, Tekirdağ’da esnaf ve vatandaşların en çok şikayet ettiği konulardan birinin yüksek gelen su faturaları olduğunu ortaya koyarken alınan katı atık bedellerinin özellikle esnafı bu yükü taşıyamaz hale getirdiğini ifade ederek, “kapalı olan sadece paket servisi yapan bir iş yerine 6.500 TL katı atık bedeli gelmiş, veremeyecek, 6.500 TL’yi nasıl versin” diyerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a seslenen Alkaya, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin su, kira ve tabela vergileri dahil esnaf ve vatandaşın yanında duracağına inanıyorum”, dedi.

 

Haberin devamı izleyeceğiniz görüntülü haberde…

 

Bak bitv

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ / SÜLEYMANPAŞA

Yayınlanma Tarihi : 16/12/2020 18:54
Okunma Sayısı : 313
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN