OSMAN TABAK KAPALI PAZARYERİ’NİN AÇILIŞI MÜJDELERİ BERABERİNDE GETİRDİ

OSMAN TABAK KAPALI PAZARYERİ’NİN AÇILIŞI MÜJDELERİ BERABERİNDE GETİRDİ

Kolay değil, sabahın erken saatlerinden, akşam saatlerine kadar her türlü hava koşullarında hizmet vermeye çalışan esnaflar için kapalı pazarların önemi oldukça büyük. Sağlıklı, kaliteli, organik ve denetlenebilir fiyatlarla ucuz ürün satın almak için planlanmış alanlarda olumsuz hava şartlarına kapılmadan rahat alış veriş yapmakta Süleymanpaşalıların hakkı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, yıllardır Süleymanpaşa’da birçok tartışmaya konu olan pazarcı esnafının ve vatandaşın mağdur olduğu, pazaryeri sorununa son noktayı koyarak Perşembe pazarının kurulduğu alanda “Osman Tabak Kapalı Pazaryeri”nin açılışını; “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın”ı yanına alarak hizmete açtı.

Başkan Yüksel açılış konuşmasında yeni MÜJDEleri olduğunu söylediği açıklamasında; “Taslak projeleri bitti, her katı 10 bin metrekare, toplamda 20 bin metrekare kapalı alanı olan ve Trakya’nın en büyük kapalı Pazaryeri olacak. Otoparkı ile birlikte üstünde fuar kongre alanları, belediye hizmet binaları ile birlikte Perşembe Pazarı alan projemiz bitti. Bu şehirde bin kişilik salonumuz yok, bu projeyle birlikte hem kapalı Pazar yeri sorunumuzu çözmüş olacağız, hem fuar alanlarının sorunlarını çözmüş olacağız, hem de Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası sorununu çözmüş olacağız, aynı zamanda Perşembe Pazarını tamamen kapalıya almış olacağız.” dedi.  

Aynı zamanda; “23 aydır Süleymanpaşa’da Belediye Başkanlığı görevini yürütüyorum. Bu işi aşkla yürütebilmek çok büyük bir onur” diyen Başkan Yüksel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ‘projenin her aşamasında verdiği desteğe teşekkür ederek ‘Süleymanpaşa’nın çıkarlarının siyaset yapmanın çok önünde’ olduğunu birinci ağızdan açıklamış oldu. TBB Başkanı Albayrak’ta kürsüden yaptığı konuşmada Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel’e ve TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’a yönelik; “Siyasi görüşlerimiz ne kadar ayrı olursa olsun konu Tekirdağ olunca Süleymanpaşa hizmetleri olunca gerisi boş. Sn. Başkanım bunu 11 belediye başkanıma söylüyorum, burada Süleymanpaşalıların yanında da söylüyorum, Sn. Başkanım bir sıkıntın olursa sonuna kadar arkandayım…” “…Ne zaman Ankara’ya gitsek, ne zaman talep etsek, ne zaman telefon açsak bize hemen dönen, bizi gerçekten kucaklayan, bize çok değer veren, onur veren Sn. TBMM Başkanımız Prof Mustafa Şentop hocamıza bu yakınlığından, bu dostluğundan sonsuz şükranlarımı, teşekkürlerimi arz ediyorum…” dedi. 

AK Parti ile Şentop’a yönelik, “Sn. Başkanım bir sıkıntın olursa sonuna kadar arkandayım” diyebilecek kadar yakın ilişki içine giren TBB Başkanı Albayrak için açılışa gelen vatandaşlarlar arasında; “Osman Tabak Kapalı Pazaryeri” açılışında bu kadar yakınlık olursa bir de, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in projesi olan “Kız Kulesi gibi kayıklarla gidebileceğimiz orada çayımızı, kahvemizi içebileceğimiz aynı Kız Kulesi gibi adamız olacak” dediği projenin açılışında konuşma yapıp ta ‘görevimin bundan sonraki bölümünü Ak Parti’ye hizmet ederek geçireceğim’ derse şaşırmam” şeklinde şakalaşmalar oldu.

Konuya dönecek olursak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Şu gördüğünüz kapalı alan 1,5 milyon liraya mal oldu. Yalnız üstüne basarak söylemem gereken bir şey var. Bunun haricindeki her şeyi Süleymanpaşa’nın birbirinden çalışkan kıymetli belediye personeli tarafından yapıldı. Maliyetinin düşük olmasının sebebi işin tamamını ihale etmememiz. Belediyede çalışan arkadaşlarımız tarafından yapılacak kısmının kendimiz yapmasından kaynaklı bugün ki yaklaşık bu pazarın aynısını yapmaya kalksak, tamamını ihale etmiş olsak 4,5 milyon lira maliyetinde olacaktı. Herkes diyor Cüneyt Parayı nereden alıyor? 'Cüneyt aslında parayı bulmuyor, parayı tutumlu kullanıyor' diyelim biz buna" dedi.

 

Süleymanpaşa’da haziran ayına kadar her hafta açılışlar olacağının müjdesini veren Yüksel,

1 ) Haziran’ın 15’ine kadar açılışların ve ardından temel atmaların olacağı bir sürece girdik.

2 ) Hürriyet Mahallesi ve Altınova Mahallesinin kapalı pazaryerlerinin ihalesini gerçekleştireceğiz.

3 ) Süleymanpaşa’yı Trakya’nın incisi haline getireceğiz.

4 ) Kız Kulesi gibi kayıklarla gidebileceğimiz orada çayımızı kahvemizi içebileceğimiz aynı Kız Kulesi gibi adamız olacak.

5 ) Ata Tepe’de 1 Milyon kişiyi ağırlanacak.

6 ) İzmir Kordonu gibi sahil şeridimiz olacak. 

7 ) Her katı 10 bin metrekare, toplamda 20 bin metrekare kapalı alanı olan ve Trakya’nın en büyük kapalı Pazaryeri olacak.

dedi.

Yayınlanma Tarihi : 23/3/2021 01:12
Okunma Sayısı : 403
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN