YENİDEN BAŞLAMAK İÇİN CHP ONU BEKLİYOR

YENİDEN BAŞLAMAK İÇİN CHP ONU BEKLİYOR

2004-2014 döneminde ödenmeyen 46 milyon 528 bin Türk Lirası kamu borcu ile ocağına incir dikilen belediyeyi devr aldı. “Borç mu ödeyecek, yatırım mı yapacak?, nasıl olsa eli ayağına dolaşacak, zafer yine bizim olacak”, dendi.

 

2. döneminde, 46 milyon 528 bin TL’lik kamu borcunu ödedi. “10 yıl boyunca hem iş yapmayıp hem borç bırakanları vatandaşlarımızla paylaştım. Sen misin paylaşan. Küfeyi sırtımıza bırakanlar rahatsız oldular. Neden rahatsız oluyorsunuz? Çerkezköy’ü ani su baskınlarıyla baş başa ben mi bıraktım! 50 milyon TL kamu borcunu ben mi bıraktım! Dolayısıyla kimse rahatsız olmayacak. Borcu ödeyen de Çerkezköy’ün kaderini değiştiren de biziz. Kimin neler yapıp, neler yapmadığını zamanında yaptığı gibi yine milletimiz takdir edecektir” dedi.

 

Tekirdağ onu 2014’ten 2020’ye milli bayramlarda, Atamızı ve şehitlerimizi anarak halka seslendiği, vatana sahip çıkan, içten, samimi, sıradan olmayan, o müthiş konuşmalarınla tanıdı.

Her haftaya, her güne “Sevgili Çocuklar” diyerek başlangıç yapıp, çocuklarla çektiği selfileri paylaşıp Atamızın Cumhuriyeti emanet ettiği çocukların önemini diri ve sıcak tutmayı ihmal etmedi.

Önce, “Mahalle Evleri”deki bilgisayar odalarını 20 bilgisayarla Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) erişim noktasına dönüştürdü. Eğitimde fırsat eşitliğine önem verdi.

Sonra, eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak için internet servis sağlayıcısı firmaların altyapısı yapılıncaya kadar yaklaşık 50 çocuğa uzaktan eğitimleri aksamasın diye taşınabilir internet paketini ailelere teslim etti.

Peşinden, atıl durumda bulunan ve kaldırılan semt pazarının yerine başta çocuklar ve gençler olmak üzere herkese hitap eden Basketbol sahası, Futbol sahası, Çocuk oyun grupları, Dinlenme yerleri, Yürüyüş yolları, Fitness spor alanları’nı içerisinde barındıran yeni yaşam alanı yaratmak için yola çıktı.

 

Yapılan asfalt, yol, kaldırım, vatandaşa dağıtılan sıcak yemek ve erzak yardımları, altyapı çalışmalarını hızlandırıp Çerkezköylülere, “Zorlu bir 2021, 2022 ve 2023 yılları bizi bekliyor. Bugün, topraktan çamurdan, yeraltına inmekten korkmadan Çerkezköy’ün hak ettiği yatırımları teker teker yerine getirme mücadelemizin startını veriyoruz…”, dedi.

 

“Çerkezköy’ün kaderini değiştiren de biziz. Kimin neler yapıp, neler yapmadığını zamanında yaptığı gibi yine milletimiz takdir edecektir”, dedi. Evet çok doğru ama 4 ilçe kaybeden Chp’nin Tekirdağlılar tarafından da takdir edilmeye ihtiyacı var. Siyasete başka bir ilçeden bakamazsın, bütün çarklar, her türlü Bizans oyunları merkez ilçe Süleymanpaşa’da döner. Kapaklı, Çorlu, Hayrabolu ve diğer ilçeler burada şekil bulur, en çok burada konuşulur…

Deniyor ki, “daha üç gün önce seçilen Chp’li belediye başkanı mücadeleci, seviliyor, sayılıyor. Tekirdağ’da bütün dengeleri değiştirdi. Partilileri için umut, heyecan veren lider. Önümüzdeki dönem Büyükşehir belediye başkanı adayı olarak sahnede yer alırsa kaçınılmaz son bizi bekliyor.”

 

Ve hızla mesafeler kat eden, halkın gönlünde taht kuran Vahap Akay, bir anda hücuma uğrayacakmış gibi görünüyor.

 

Özer ENGİNLER

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 24/12/2020 01:00
Okunma Sayısı : 651
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN